Ana Sayfa Avrupa İhsan Kurt İsviçre Prilly şehri yönetimine aday

İhsan Kurt İsviçre Prilly şehri yönetimine aday

7 Mart 2021’de İsviçre’nin Cenevre, Neunburg, Wallis, Waadt Freiburg, Solothurn kantonlarında belediye yönetimi, belediye meclisi ve kanton yönetimi seçimleri yapılacak. 20 Yılı aşkındır İsviçre’de yaşayan İhsan Kurt da İsviçre seçimlerinde Waadt kantonuna bağlı Prilly şehir yönetimi için aday oldu.

Yaklaşık 13 bin nüfusu olan Waadt Kantonu’na bağlı Prilly şehrinde 2008’den bu yana şehir parlamentosu üyesi olan İhsan Kurt bu kez de Sosyalist Parti’den (SP) Prilly şehir yönetimine aday.

75 kişiden oluşan Prilly şehir parlamentosunun 5 kişilim bir şehir yönetimi var. Mevcut yönetim 2 SP, 2 PLR (FDP) ve 1 Yeşil’den oluşuyor.

Sosyalist Parti’nin şehir yönetimine aday gösterdiği İhsan Kurt ve Anne Bourquin Buchi yaklaşık 3 yıldır yürütmeye hazırlanıyorlar. 10 yıldır SP şehir yönetiminde görev alan İhsan Kurt, 4 yılın programının hazırlanmasına aktif bir şekilde katıldı. Daha önceki süreçlerde SP seksiyon başkanlığı ve meclis grup başkanlığı da yapan Kurt Şehir yönetimi için oldukça deneyimli ve iddialı bir aday.

Türkiyeli ve Kürdistanlı göçmenlerin gerek göçmenlikten kaynaklı gerekse de Türkiye’deki anti-demokratik iktidara karşı yürüttükleri mücadelenin aktif bileşeni olan Kurt’un Prilly şehir yönetimine seçilmesi Türkiyeli ve Kürdistanlı göçmenler için de önemli bir kazanım olacaktır.

- Advertisement -

En Çok Okunan